Aile Danışmanlığı

Sevda ARSLAN

Aile danışmanı, evli çiftlerin veya aile bireylerinin, ev içinde ortaya çıkabilecek zihinsel veya duygusal sorunlarını aşmalarına yönelik danışmanlık verir.

Aile danışmanlığı en genel anlamıyla; birey ile yürütülen terapi sürecine, bireyin içinde bulunduğu ailenin dahil edildiği terapatik yaklaşımdır. Diğer terapi yaklaşımlarına kıyasla daha hızlı sonuçlar vermektedir. Ancak bireyin içinde bulunduğu kültür yapısı, sosyal çevreye göre bu durum değişebilmektedir. Aile ve çift terapisinde, alkol sorunları, iletişim sorunları, ilişki önce danışmanlık, bireysel sorunlar, cinsel sorunlar, depresyon, obezite, çocuk ve ergenlerin karşılaştığı güçlükler, yaşlılık bunalımları, özel çocuklar ile yaşanan güçlükler gibi geniş yelpazede meseleler için danışmanlık hizmeti alınabilir.

Sevda ARSLAN

  • Aile Danışmanlığı

1993 Kayseri doğumlu olan Sevda Arslan, Mersin Üniversitesi Sosyoloji bölüm mezunudur. Mezun olduktan sonra NLP’yle tanışmış ve mesleki alanını sosyal psikoloji üzerine yoğunlaştırmıştır. Daha sonrasında Aile Danışmanlığı eğitimini tamamlamış ve …

Bilgilerinizi Ulaştırın Sizi Arayalım : 0 532-340-9838

WhatsApp ya da Sms ile bilgilerinizi ulaştırın, sizi arayalım.