Feng shui – Numeroloji – Astroloji

Yash SHEKHAR

Gerçek denge herşeyin kapsamıdır. Be sebeple, sağlıklı bir varoluş için, bir bireyin içsel işleyişinin dış çevresi ile dengeli olması şarttır. Modern yaşamın en kritik süreci, gün içerisindeki sayısız aktivitelerimizin arasında, şifa ve meditasyon çalışmalarının hemen sonrasında yakaladığımız sükunet halini sürdürebilmemizdir. Bu sebeple, kişinin yaşadığı yer, kariyer seçimi, yaptığı sosyal aktiviteler… vs, bu dengenin idame edilmesinde yardımcı olan faktörler olmalı.

Numeroloji, sayıların bilimine ve titreşimine dayanır. Bu metod, bireylerin kendilerini anlayabilmelerine, hayatlarının akış yönü ile ilgili çok önemli bilgileri alabilmelerine ve sosyal etkileşiminlerini tanımlayabilmelerine yardımcı olur.

Feng Shui,  3 bin yıl önce, Çin’de geliştirilen kadim bir bilimdir. Bir yerleştirme sanatıdır ve daha da önemlisi huzuru, sağlığı ve refahı sağlamak amacı ile her hangi bir mekanın enerjilerini dengelemek için ihtiyaç duyulan yolu tanımlar. Belirli bir kordinat sistemi ile 8 alan anlamına gelen Bagua şeması Feng Shui’nin temel araçlarından bir tanesidir.  Bu şema, kişinin calışma ya da yaşam alanına yerleştirildiğinde, hangi bölümlerin kişinin hayatındaki hangi alanlara denk geldiğini belirler.

Astroloji, hayatın periodlarını aşamalı bir yol ile veren diğer çok tutarlı metodlardan bir başkasıdır. Hayat akışının nasıl daha iyi yönetileceği ile ilgili kesin sonuçlara ulaşmak için hesaplamalar kullanan bilimsel bir metoddur. Bunu da, evrensel zekanın bireysel zakayı etkilemesine sebep olan titreşimlerin sübtil etkilerinin anlaşılması ile sağlamaktadır.

Eğitmen:
Yash SHEKHAR

Yash Shekhar ileri derece Kriya Yoga uygulayıcısı, Tibet Reiki ustası, Ashtanga Yoga öğreticisi Mantra Yoga ustası ve danışmandır. Yash, meditasyon, sağlık, mantra yoga 16 senelik orta derece uygulayıcıdır. O, Ashtanga yoga, Kundalini yoga, Kundalini vignyan ve Mantra yoga nın geleneksel sistemlerini takip etmiştir. Çok genç yaşta başlayan ruhsal yolculuğunda, içlerindeki saklı olan potansiyellik ve farkındalıklarını geliştirip kişisel gelişimleri ile hayat ve sağlıktaki dengelerini sağlayabilen sayısız insan ile bağlantı kurmuştur.

 …