Arzu ŞİMŞEK

Heal Your Life
Hayatınızı İyileştirin Workshops®

1971 yılında Fethiye’de doğduktan sonra hayat beni 6 yaşındayken ailemle birlikte Hollanda’ya taşıdı. Ve ben o yaşlarda yaşıtlarımla oynamak yerine gördüğüm rüyaları kendimce çözmeye çalışıyor, içimde anlam veremediğim “önsezilerimi” büyüklere yorumlatmaya çalışıyordum.

Lise eğitimimi de orada tamamladıktan sonra yol beni bu sefer Dalyan’a (Muğla) getirdi. Ve burada 26 yıldır turizmci olarak çalışıyorum.

Yıllarca bastırdığım içgüdüm, ne zaman benim için çok değerli bir canlının başına bir şey gelecek olsa bana haftalar öncesinde mesajlar göndermeye başlıyordu.

2012 yılında sevgili babama akciğer kanseri teşhisi konulduğu gün içimdeki tüm sesler sustu. Herkes için her şeyi anında planlayan çözüm yaratan ben, babam için hiçbir şey yapamadım. Sürecin çok kısa olduğunu biliyordum ve teslim oldum…

Sonrasındaki süreç bu teslimiyetle tekrar başladı… Babamın ayrılışından sonra her şey tekrar anlamlanmaya başladı. Zamanla hislerimi anlama yolunda çeşitli seminerlere, eğitimlere katıldım ve katılmaya da devam ediyorum. Heal Your Life (Hayatınızı İyileştirin) çalışmaları benim için ayrı bir dönüm noktası olmuştur. Ve hayatıma hem turizimcilik mesleğimle hem de yaptığım seanslar ve verdiğim seminerlerle devam ediyorum. Herkes gibi öğrenmeye ben de devam ediyorum.

Miguel Angel Vergara’nın elyazmaları olarak muhafaza ettiği bilgilerinin bir bölümünü de eklediği ilk kitabı “Kutsal Maya İnancı” 2011 yılında, ikinci kitabı “Şamanın Kozmik Dünyası” 2013 yılında ve “Şamanizmde Kutsal Rehberler ‘Nagual Sembolizmi’ 2015 yılında yayınlandı. 2017 yılının Ekim ayında ise “Maya Şaman Şifası” isimli kitabı yayınlanmıştır.

Heal Your Life

Tüm insanlar içlerinde arkaik olarak kayıtlı şamanik vasıflar taşır. İstem ve inanç ile bu vasıflara ulaşmak mümkün ve kolaydır. Şamanın gizemli ve sihirli dünyasındaki bilgileri günlük hayatta kullanılabilir şekle getirmek mümkündür. Şamanik teknikler, ormanlarda, çöllerde ya da modern kent yaşamında aynı biçimde işler; yeter ki enerjinin ne olduğunu ve nasıl çalıştığını iyi anlayabilelim.

…..