Ayça ALGÜN

  • Biyodinamik Kranyosakral Terapi

2009 yılında o zamanlar yaptığım tırmanış sporunu desteklemesi için Cihangiryoga’da yoga pratiklerine başladım. Zamanla hem asana, pranayama ve meditasyon hem de mistik öğretileri beni içine çekti. Bu hevesle 2010 yılında Zeynep Aksoy ile YA 200 Saatlik Temel Yoga Hocalığı Eğitimi’ni tamamladım. Ardından YA 300 Saatlik İleri Seviye Hocalık Eğitimi’mi farklı eğitmenlerle çalışarak aynı stüdyoda tamamladım. 2016 yazında ise uzun zamandır birlikte çalışma hayalini kurduğum Shiva Rea ile 200 Saatlik Prana Vinyasa hocalık eğitimini bitirerek sertifikalı küresel Prana Vinyasa hocası oldum.

Yoga ile birlikte başladığım Osho terapi sistemleri içerisinde Biyodinamik Kranyosakral Terapi ile tanışmam insanlarla çalışmada yeni bir yol açtı benim için. Yumuşak dokunuşlarla kalpten yürütülen bu şifa çalışmasına terapistlik adımımı Esin Yardım’ın Türkiye’de kendi hocası Leonid Soboleff ile organize etttiği eğitimlerde attım.  Çalışmalarımın yoğunlaştığı

alanlardan biri yoga eğitimi verdiğim kişilerle birebir Biyodinamik Kranyosakral Terapi ile çalışmak ve pratiklerine dair beden-zihin-ruh bütünlüğüne hizmet edecek en uygun akışları kişiye özel tavsiye etmek. Diğeri ise şehirden uzak doğal alanlarda biyodinamik çalışmalar sunmak.

Yolumda beni değişik bir açıdan beslediğini biraz geç farkettiğim Elektronik – Haberleşme Mühendisliği bölümünü ise İstanbul Teknik Üniversitesi’nde 2002 yılında tamamlamıştım. Çocukluğumdan beri kullandığım lojik düşünme ve problem çözme yeteneğinin içgüdü ve hayal gücü ile birleşince yoga ve terapide çok farklı yaklaşımlarım birbirinin içine eritilebileceğini gördüm. Çalışmalarda faydalandığım diğer bir kaynağım da yıllardır düzenli yaptığım şaman seyahatleri oldu. Hem kendi özelliklerimi tanımam hem de insanlara kendilerini gerçekleştirme süreçlerinde destek olmam için gerekli donanımı sağladı.

Biyodinamik Kranyosakral Terapi

  • Ayça ALGÜN

Biyodinamik Kranyosakral Terapi, yumuşak dokunuşlarla danışanın ellerle muayene edildiği ve merkezinde bedenin kendini iyileştirme gücünü serbest bırakma olan nazik bir çalışmadır. Kranyosakral alanda Dinamik Dinginlik olarak tanımlanan halin içerisinde, beden iyileşmek için ihtiyacı olan dönüşümü gerçekleştirir.

Bilgilerinizi Ulaştırın Sizi Arayalım : 0 532-340-9838

WhatsApp ya da Sms ile bilgilerinizi ulaştırın, sizi arayalım.